Kolostrum

Mledzivo, respektíve kolostrum je akési „prvé“ mlieko tvoriace sa tesne pred pôrodom a pár dní po samotnom pôrode, a to u všetkých cicavcov. Na pohľad je to žltkastá tekutina, ktorá má aj zvýšenú hustotu a často sa lepí. Kolostrum v ponuke z eshopu Zelený život je kravské kolostrum, ktoré je spracované do sušenej formy a to veľmi šetrným spôsobom, ktorý zachováva vysokú koncentráciu potrebných látok nachádzajúcich sa v ňom.

V kolostre nájdete bielkoviny, sacharidy, tuky, minerálne látky, vitamíny, oligosacharidy, rastové faktory, antimikrobiálne látky, imunoglobulíny a mnoho ďalšieho. Všetky tieto látky a ich koncentrácia v kolostre je ovplyvnená predovšetkým samotným zdrojom kolostra – vitalitou a starostlivosťou o zviera, z ktorého sa získava.

Keďže sa na trhu nachádza množstvo kolostra často s nie dostatočným obsahom imunoglobulínov, látok, ktoré sú zodpovedné za jeho účinky je nutné povedať, že Zelený život Vám ponúka len 100%-né bovinné kolostrum s vysokým obsahom imunoglobulínu G, bez ďalších pridaných látok. Na to, aby sa všetky dôležité živiny v ňom uchovali, sa používa veľmi šetrný spôsob jeho spracovania. Nenarúša sa tak jeho zloženie a do tela sa dostávajú živiny v organickej a prírodnej forme. Samotný zdroj kolostra – kravy, sú chované pod prísnou kontrolou a v podmienkach, ktoré sú absolútne vyhovujúce a spĺňajúce celý rad požiadaviek. Pôvod týchto zvierat je overený, tak ako je pod dohľadom aj ich chov. Neexistuje možnosť prenosu akýchkoľvek ochorení. Prijaté kolostrum zakúpené na eshope Zelený život je tak najbezpečnejšia alternatíva zo všetkých ostatných, ktoré môžu obsahovať cudzie látky či pôvod kolostra nie je celkom známy, nehovoriac aj o vysokej koncentrácii imunoglobulínov v ňom. Kolostrum je prospešné pre naše zdravie, ak je kvalitné, potom sa účinky prejavujú oveľa rýchlejšie.