Koenzým Q10

V tukoch rozpustný koenzým Q10 je látka podobná vitamínu, ktorá je nevyhnutnou súčasťou tvorby energie v ľudskom tele. Keďže má aj antioxidačné účinky, je tiež vhodný aj na zhášanie voľných radikálov, ktoré môžu poškodzovať samotné bunky.

Ako sme už uviedli, bez koenzýmu Q10 by sa nedala „vyrábať“ energia v našom tele. Spaľovanie živín a ich premena na energiu je proces odohrávajúci sa v mitochondriách za účasti koenzýmu Q10, ktorý prenáša elektróny a kolobeh sa neustále opakuje. Keďže bunka na svoju aktivitu energiu nevyhnutne potrebuje, preto je nevyhnutné jej ju aj v potrebných množstvách vytvárať.  Tým, že koenzým Q10 sa priamo zúčastňuje energetického metabolizmu dokáže ovplyvniť všetky bunky v našom tele, čím sa len potvrdzuje jeho nenahraditeľnosť a dôležitosť v ľudskom organizme. Koenzým Q10 sa nachádza najmä tam, kde sa spotrebuje najväčšie množstvo energie. Sú to orgány ako pečeň či srdce.

Nami predávaný koenzým Q10 je považovaný za výživový doplnok, ktorý je doplnený ešte aj o vitamín E. Tento vitamín prispieva k ochrane pred oxidatívnym stresom.

Koenzým Q10 je nenahraditeľnou látkou v našom organizme, pričom jej účinok napomáha predovšetkým k „výrobe“ energie, ktorej potrebujete na ideálne fungovanie všetkých procesov v našom organizme dostatok. Koenzým Q10 z obchodu Zelený život má skvelé zloženie, samotná látka koenzým Q10 sa nachádza v mäkkých želatínových kapsulách v rozpustenej forme doplnený o známy antioxidant vitamín E. Je to produkt, ktorý mnohým pomáha zvýšiť svoju vitalitu a energiu.