Chlorella

Jednobunkový organizmus chlorella je ľudstvu známy už niekoľko miliónov rokov. Táto sladkovodná rastlina je zdrojom mnohých živín, ktoré naše telo potrebuje a ktorých sa mu pri nevyváženej alebo jednotvárnej strave nedostáva v optimálnom množstve. V chlorelle nachádzame v prírodnej forme bielkoviny, minerálne látky, vitamíny a ďalšie prospešné substancie .

Na to, aby sa chlorella mohla dokonale stráviť v ľudskom tele je nutné, aby bola dodržaná aj istá „predpríprava“, ktorá súvisí s jej pestovaním. Iba to zabezpečí, aby sme z nej dostali všetky živiny.

Chlorella zo Zeleného života je pestovaná najmodernejšou technológiou, a to heterotrofným spôsobom, v uzavretých a čistých nádržiach. Takáto chlorella si udržuje svoju kvalitu a konštantnú koncentráciu živín na vysokej úrovni. Nemusíte hľadať ďalšie chlorelly pestované týmto spôsobom – Zelený život je jediný eshop, ktorý ju predáva.

Zo spôsobu pestovania automaticky vyplýva, že takáto chlorella bude mať najvyššiu kvalitu zo všetkých, ktoré sú na trhu. Nenachádzajú sa v nej žiadne cudzie látky, nečistoty, pričom však obsah výživných látok zostáva pomerne konštantný a v čo najvyššej možnej koncentrácii. Je to kvôli spomínanému kontrolovanému pestovaniu, ktoré nezávisí od vonkajších podmienok.  Stráviteľnosť tejto chlorelly sa odhaduje na 80%. Za to „môžu“ bunkové steny, ktoré sa ničia už pri príprave chlorelly šetrným sušením. Na chuť pôsobí chlorella príjemne, nemá žiadnu špecifickú pachuť, ktorá by Vás odradila ako u ostatných produktoch. Je veľmi jemná a rýchlo si na jej príjem zvyknete. Chlorella zo Zeleného života rozhodne stojí za vyskúšanie.