O mne

Vítam vás na mojom blogu.

Prečítajte si o liečivých rastlinách, ich liečivej sile, ktorú čerpajú z prírody okolo nás.

Pripravte si „lektvary“ podľa osvedčených receptúr našich babičiek či si preštudujte pôsobenia byliniek a rastliniek, ktoré rastú okolo vás.

Často kráčame po veciach, ktoré majú pre nás veľký význam.

Niečo málo o mne… Ja pochádzam zo sedliackej rodiny, čiže lásku k prírode a zvieratám mi rodičia vštepovali od narodenia. Vyrastala som spolu s rovesníkmi a súrodencami potulkami pri Malom Dunaji, kde sme objavovali kvety, z ktorých sme si plietli venčeky a ozdobili sme si hlavu, ruky aj nohy.
Keď sme podrástli, tak sme pásli husi aj kravy v doline, pri čom sme sa hrávali a už sme sa učili aj názvy rastliniek a kvietkov.
Potom prišli povinnosti v škole, pokračovanie na strednej škole, zamestnanie, vydaj a rodina a na prírodu bol čas iba v záhrade a počas dovoleniek.
Ale prešli roky mladosti a prihlásil sa dôchodok a aj problémy so zdravím. Záľuba k prírode mi zostala a mala som čas na venovanie sa bylinkám a ich zbieraniu, čo som rozšírila z okolia dediny, kde bývam aj na chalupu, ktorú máme v krásnej prírode pri lese na Kysuciach.
To ma doviedlo k rozšíreniu si vedomostí o bylinkách a pomôcť aj ostatným obyvateľom s podobnými problémami so zdravím, aby nemuseli užívať drahé lieky, ale hľadali pomoc vo svojom okolí v bylinkách, ktoré im pomôžu tým, že si ich pohľadajú, nazbierajú a budú piť ako čaj.
Tak budú pre seba robiť veľa užitočného, čiže budú v prírode, budú mať pohyb a vychutnajú si vôňu a chuť čaju, ktorý im určite pomôže k ich zlepšeniu zdravia.
Teším sa na vašu spoluprácu a rada sa podelím s vami o skúsenosti a recepty, ktoré ste si vyskúšali a vám pomáhajú.

S úctou, Rozália Borisová.

Rozalia_Borisova_800x533